--- Možnost platby kartou --- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Celý areál je průjezdný -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
Prodejní plocha na 500 m2 Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Široký sortiment zboží -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
--- Možnost platby kartou --- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Celé areál je průjezdný -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
Prodejní plocha na 500 m2 Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Široký sortiment zboží -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16

Ovocné stromy a keře - jaro 2019

 

   Přinášíme Vám nabídku prostokořených ovocných stromu a keřu ... Seznam se snažíme neustále aktualizovat podle dostupnosti druhu. Dále v naší nabídce naleznete kanadské boruvky, brusinky, černý jeřáb a muchovník, které prodáváme kontejnerované, čili jsou dostupné po celý rok.

 

Drobné ovoce:

 • JOSTA – stromkový tvar: Jedna z nejžádanějších ovocných bobulovin. Kříženec černého rybízu a angreštu. Rostliny jsou velice odolné a nenáročné na půdu i klima, vyžadují slunečné místo. Plody s vysokým podílem vitamínu C. Zraje začátkem července.

 -------------------------------------------------------------------------

 • Angrešt, odrůda RIXANTA - žlutý: Stromkový angrešt zraje od poloviny června až do poloviny července. Plody jsou středně velké, zelenožluté až žluté, bez ojínění. Chuť je sladce navinulá, středně aromatická. Odolnost proti padlí vysoká. Jedná se o nenáročnou odrůdu, vhodnou do všech poloh pěstování.
 • Angrešt, odrůda INVICTA - žlutý: Stromková, středně velká, raná odrůda. Plod je středně velký, slupka tenká, žlutozelená, téměř lysá a slabě ojíněná. Plody zrají v 1. - 2. týdnu července. Nenáročná odrůda. Vysoká odolnost proti padlí. Velká a pravidelná plodnost.  Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování.
 • Angrešt, odrůda KARÁT - červený: Stromkový angrešt se strědně velkým až velkým, červeným plodem kapkovitého tvaru. Zraje konec června až pol.července. Rezistentní vůči hnědému padlí angreštovému, vhodný do všech poloh. Plody jsou po celém výhonu, hodí se pro přímý konzum i stolní využití.
 • Angrešt, odrůda CAPTIVATOR - červený. Stromkový. Pozdní, beztrnná odrůda. Plody jsou středně velké, se slupkou červené barvy. Dužnina je chruplavá, sladkokyselé chuti.  Plody zrají v polovině července. Plodnost je časná a velká. Odolnost proti padlí je vysoká.

 -------------------------------------------------------------------------

 • Rybíz keřový i stromkový - červený, odrůda JONKHEER VAN TETS: Orůda s velkými hrozny a sytě červenými bobulemi. Bohatě plodí. Zraje poslední týden v červnu až první v červenci.
 • Rybíz keřový i stromkový - černý, odrůda ÖJEBYN: odrůda s vyšším stupněm samosprašnosti, odolná k americkému padlí angreštovému. Plodnost je velmi dobrá a pravidelná. Bobule jsou velké, zbarvené černou barvou s vysokou intenzitou lesku, sladkokyselé. Zrání nastává v první dekádě července.
 • Rybíz keřový i stromkový - černý, odrůda DÉMON: Hrozen středně dlouhý, bobule velké, kulovité. Slupka černá, tenká, pevná, dužninanazelenalá, měkká a  šťavnatá. Chuť sladší, aromatická. Odolnost proti padlí a antraknóze je vysoká, proti rzi nižší. 
 • Rybíz stromkový - červený, odrůda HOLANDSKÝ: Pozdní, velmi stará odrůda rybízuVzrůstbujný, keř kulovitý, kompaktní a hustý. Velká a pravidelná plodnost. Zraje ve 3. týdnu červenceHrozen je středně dlouhý, bobule velké, kulovité, zářivě červené, s tenkou, ale pevnou slupkou. Chuť je kyselejší, aromatická, nezaměnitelná. Nenáročná na polohy a půdy.
 • Rybíz stromkový - červený, odrůda RONDOM: Pozdní, nenáročná odrůda se středně dlouhým hroznem s velkými bobulemi. Bobule jsou velmi chutné, aromatické a sladké. Dozrávají ve druhé polovině července. Je vysoce odolný vůči napadení antraknózou a vůči houbovým chorobám. Vhodný k všestrannému použití.
 • Rybíz stromkový - bílý, odrůda VIKTORIE: středně pozdní odrůda z ČR, nenáročná, odolná vůči houbovitým chorobám i vůči suchu. Plodnost je vysoká a pravidelná. Bobule jsou větší, bělavé až nažloutlé, mají pevnou slupku, sladce kyselé. Sklízíme je od 2. dekády července

 -------------------------------------------------------------------------

 • Jabloň, odrůda BOHEMIA GOLD: česká zimní odrůda. Plody  jsou středně velké až velké se světle až sytě žlutou slupkou, výjimečně s troškou šarlatového žíhání. Dužina je šťavnatá, poměrně pevná, sladká a velice chutná, výrazná. Někomu chutná více než úspěšný Golden Delicious. Je dobře odolná padlí a vcelku dostatečně proti strupovitosti.
 • Jabloň, odrůda DENÁR (čtvrtkmen): plody středně velké, žluté barvy. Dužina jemná, šťavnatá, sladce navinulá, dobré chuti. Sklízí se v druhé polovině září s možností skladovat do vánoc i déle. Vhodná do vyšších a středních poloh.
 • Jabloň, odrůda DOLORES (čtvrtkmen)podzimní odrůda, která byla vyšlechtěna v ČR. Plody jsou středně velké, mají zelenožlutou barvu s tmavě červeným krytím po celém plodu. Plod je navinule sladký a šťavnatý. Konzumní zralost je koncem září a vydrží do ledna. Rezistentní proti strupovitosti a vhodná do všech pěstitelských oblastí. 
 • Jabloň, odrůda GOLDEN DELICIUS: zimní odrůda. Plody jsou středně velké, kuželovitého tvaru, zelenožluté barvy bez krycího zabarvení. Sklizeň v říjnu, konzumní zralost je od prosince, dá se skladovat až do března. Odolnost vysoká proti padlí. Vhodná pro pěstování v teplých nebo středních polohách
 • Jabloň, odrůda GOLDSTÁR:  zimní jabloň. Odrůdu lze pěstovat pěstovat bez chemické ochrany. Plod je ploše kulovitý, velký. Slupka suchá bez ojínění, žlutozelené zbarvení je na osluněné části lehce překryto oranžovým líčkem. Dužnina je krémová se sladce navinulou chutí, velmi dobrá. Dozrává v lednu, skladovatelné jsou do dubna.
 • Jabloň, odrůda HANA (zákrsek): letní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR. Roste středně bujně až bujně. Plod je středně velký, kulovitého tvaru se středně tlustou, hladkou, lesklou slupkou žluté barvy s karmínovým žíháním. Plody se sklízí začátkem srpna. Skladovatelnost je 3 týdny. Vůči strupovitosti je rezistentní. Plody jsou určeny pro přímý konzum, dají se dobře transportovat.
 • Jabloň, odrůda JULIA (čtvrtkmen)strom kompaktního růstu. Plodnost je velmi raná, dosti vysoká a pravidelná od druhé poloviny července. Barva červenožlutá, slupka silná a pevná. Chuť je velmi dobrá, navinule sladká. Odrůd tohoto typu s ranou dobou zrání je zatím velmi málo.
 • Jabloň, odrůda MELODIE (čtvrtkmen): ranně podzimní odrůda, plody středně velké, téměř kulovité s jasně červenou barvou na větší části povrchu. Dužnina jemná, velmi šťavnatá, mírně navinulá až nakyslá. Plodnost vysoká. Rezistentní vůči strupovitosti, padlím trpí slabě. Není příliš náročná na stanoviště.
 • Jabloň, odrůda ROSANA (čtvrtkmen)zimní odrůda. Plody jsou středně velké, zelenožluté s červeným krytím. Dužnina šťavnatá, aromatická, jemné konzistence. Konzumní zralost v prosinci, skladovat lze do února. Rezistentní proti strupovitosti.
 • Jabloň, odrůda SPARŤAN: stará, raně zimní odrůda vyšlechtěna v Kanadě. Vyžaduje polopropustné půdy s dostatkem živin a vláhy. Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru zelenavé, zcela překryté karmínovou červení. Dužina je bílá, středně šťavnatá a aromatická. Sklízí se začátkem října, konzumní zralost v listopadu, vydrží uskladněný do února
 • Jabloň, odrůda TOPAZ (čtvrtkmen): zimní odrůda, plod středně velký, krytý červeným žíháním. Dužina je jemná, sladce navinulá, velmi dobrá. Sklizeň v první polovině října. Vydrží do dubna i déle. Rezistentní proti strupovitosti. Vhodná do středních i vyšších poloh.

-------------------------------------------------------------------------

 • Hrušeň, odrůda BOHEMICA (čtvrtkmen): pozdně zimní odrůda. Plody jsou velké, zelenožluté barvy s růžovým líčkem. Dužnina je sladká, středně šťavnatá a jemná. Konzumní zralost začíná v lednu a vydrží až do dubna. Odolná proti napadení strupovitosti.
 • Hrušeň, odrůda CLAPOVA (čtvrtkmen): plody větší až velké, kuželovitého tvaru. Barva zelenavě žlutá s červeným líčkem. Barva dužniny žlutavě bílá, chuti sladce navinulé, mírně kořenité, velmi dobrá. Plodnost je pozdnější, vysoká a pravidelná. Sklizeň v druhé polovině srpna. Vhodné zpracovat do 14 dnů po sklizni. Na stanoviště nenáročná.

-------------------------------------------------------------------------

 • Slivoň, odrůda DOMÁCÍ VELKOPLODÁ (polokmen): švestka se středně velkými plody. Dužnina je pevná, šťavnatá, velmi aromatická, navinule sladká, vynikající chuti. Pecka se zcela odděluje od dužniny. Sklizeň v polovině září. Samosprašná. Vhodná do všech poloh bez výskytu šark
 • Slivoň, odrůda Stanley: Konzumní zralost: 1.9 - 7.9 Tvar plodu: velký, podlouhlý k oběma koncům zúžený. Odolnost je proti mrazu vysoká a k šárce je tato odrůda tolerantní.
-------------------------------------------------------------------------
 • Višeň, odrůda FAVORIT (čtvrtkmen): středně raná odrůda. Plody jsou velké, jasně červené barvy. Dužnina je šťavnatá, měkká, sladká a aromatická. Zraje ve 4. třešňovém týdnu. Odrůda hodícími se na přímý konzum nebo další zpracování.

-------------------------------------------------------------------------

 • Arónie, temnoplodec („černý jeřáb“), odrůda NERO: Ovoce velice podobné jeřabinám, je příjemné aromatické sladko kyselé natrpklé chuti, obsahuje vitaminy C, B, A, rutin atd. Odolná škůdcům i chorobám, nenáročná na polohu (snáší dobře i polostín) i pěstování. Hodí se i do vyšších a horských poloh, kde bez problémů prosperuje. Odrůda Nero má velké, hodně šťavnaté plody a je zřejmě nejchutnějším druhem. Vyniká vysokou plodností. Je vhodná pro přímý konzum či zpracování.