--- Možnost platby kartou --- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Celý areál je průjezdný -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
Prodejní plocha na 500 m2 Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Široký sortiment zboží -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
--- Možnost platby kartou --- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Celé areál je průjezdný -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
Prodejní plocha na 500 m2 Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16
-- Široký sortiment zboží -- Po až Pá: 8 - 18; So 8 - 16

Prodej ovocných stromu a keřu zahájen

01.10.2018

 

 Přinášíme Vám nabídku prostokořených ovocných stromu a keřu ... Seznam se snažíme neustále aktualizovat podle dostupnosti druhu. Dále v naší nabídce naleznete kanadské boruvky, brusinky, černý jeřáb a muchovník, které prodáváme kontejnerované, čili jsou dostupné po celý rok.

 

Drobné ovoce:

 • JOSTA – stromkový tvar: Jedna z nejžádanějších ovocných bobulovin. Kříženec černého rybízu a angreštu. Rostliny jsou velice odolné a nenáročné na půdu i klima, vyžadují slunečné místo. Plody s vysokým podílem vitamínu C. Zraje začátkem července.

 -------------------------------------------------------------------------

 • Angrešt, odrůda RIXANTA - žlutý: Stromkový angrešt zraje od poloviny června až do poloviny července. Plody jsou středně velké, zelenožluté až žluté, bez ojínění. Chuť je sladce navinulá, středně aromatická. Odolnost proti padlí vysoká. Jedná se o nenáročnou odrůdu, vhodnou do všech poloh pěstování.
 • Angrešt, odrůda INVICTA - žlutý: Stromková, středně velká, raná odrůda. Plod je středně velký, slupka tenká, žlutozelená, téměř lysá a slabě ojíněná. Plody zrají v 1. - 2. týdnu července. Nenáročná odrůda. Vysoká odolnost proti padlí. Velká a pravidelná plodnost.  Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování.
 • Angrešt, odrůda KARÁT - červený: Stromkový angrešt se strědně velkým až velkým, červeným plodem kapkovitého tvaru. Zraje konec června až pol.července. Rezistentní vůči hnědému padlí angreštovému, vhodný do všech poloh. Plody jsou po celém výhonu, hodí se pro přímý konzum i stolní využití.
 • Angrešt, odrůda CAPTIVATOR - červený. Stromkový. Pozdní, beztrnná odrůda. Plody jsou středně velké, se slupkou červené barvy. Dužnina je chruplavá, sladkokyselé chuti.  Plody zrají v polovině července. Plodnost je časná a velká. Odolnost proti padlí je vysoká.

 -------------------------------------------------------------------------

 • Rybíz keřový i stromkový - červený, odrůda JONKHEER VAN TETS: Orůda s velkými hrozny a sytě červenými bobulemi. Bohatě plodí. Zraje poslední týden v červnu až první v červenci.
 • Rybíz keřový i stromkový - černý, odrůda ÖJEBYN: odrůda s vyšším stupněm samosprašnosti, odolná k americkému padlí angreštovému. Plodnost je velmi dobrá a pravidelná. Bobule jsou velké, zbarvené černou barvou s vysokou intenzitou lesku, sladkokyselé. Zrání nastává v první dekádě července.
 • Rybíz keřový i stromkový - černý, odrůda DÉMON: Hrozen středně dlouhý, bobule velké, kulovité. Slupka černá, tenká, pevná, dužninanazelenalá, měkká a  šťavnatá. Chuť sladší, aromatická. Odolnost proti padlí a antraknóze je vysoká, proti rzi nižší. 
 • Rybíz stromkový - červený, odrůda HOLANDSKÝ: Pozdní, velmi stará odrůda rybízuVzrůstbujný, keř kulovitý, kompaktní a hustý. Velká a pravidelná plodnost. Zraje ve 3. týdnu červenceHrozen je středně dlouhý, bobule velké, kulovité, zářivě červené, s tenkou, ale pevnou slupkou. Chuť je kyselejší, aromatická, nezaměnitelná. Nenáročná na polohy a půdy.
 • Rybíz stromkový - červený, odrůda RONDOM: Pozdní, nenáročná odrůda se středně dlouhým hroznem s velkými bobulemi. Bobule jsou velmi chutné, aromatické a sladké. Dozrávají ve druhé polovině července. Je vysoce odolný vůči napadení antraknózou a vůči houbovým chorobám. Vhodný k všestrannému použití.
 • Rybíz stromkový - bílý, odrůda VIKTORIE: středně pozdní odrůda z ČR, nenáročná, odolná vůči houbovitým chorobám i vůči suchu. Plodnost je vysoká a pravidelná. Bobule jsou větší, bělavé až nažloutlé, mají pevnou slupku, sladce kyselé. Sklízíme je od 2. dekády července

 -------------------------------------------------------------------------

 • Maliník, odrůda MAJA: (středně raná remontantní - dvakrát plodící odrůda). Vytváří nižší až středně vysoké vzpřímené kompaktní keře. Odrůda kvete na dvojletých i jednoletých výhonech v jednom vegetačním období. Plody jsou středně velké až větší, Na jednoletých výhonech plody začínají dozrávat středně raně - v třetí dekádě srpna až do poloviny října. 

 -------------------------------------------------------------------------

 • Jabloň, odrůda BOHEMIA GOLD: česká zimní odrůda. Plody  jsou středně velké až velké se světle až sytě žlutou slupkou, výjimečně s troškou šarlatového žíhání. Dužina je šťavnatá, poměrně pevná, sladká a velice chutná, výrazná. Někomu chutná více než úspěšný Golden Delicious. Je dobře odolná padlí a vcelku dostatečně proti strupovitosti.
 • Jabloň, odrůda DENÁR (čtvrtkmen): plody středně velké, žluté barvy. Dužina jemná, šťavnatá, sladce navinulá, dobré chuti. Sklízí se v druhé polovině září s možností skladovat do vánoc i déle. Vhodná do vyšších a středních poloh.
 • Jabloň, odrůda DOLORES (čtvrtkmen)podzimní odrůda, která byla vyšlechtěna v ČR. Plody jsou středně velké, mají zelenožlutou barvu s tmavě červeným krytím po celém plodu. Plod je navinule sladký a šťavnatý. Konzumní zralost je koncem září a vydrží do ledna. Rezistentní proti strupovitosti a vhodná do všech pěstitelských oblastí. 
 • Jabloň, odrůda GOLDEN DELICIUS: zimní odrůda. Plody jsou středně velké, kuželovitého tvaru, zelenožluté barvy bez krycího zabarvení. Sklizeň v říjnu, konzumní zralost je od prosince, dá se skladovat až do března. Odolnost vysoká proti padlí. Vhodná pro pěstování v teplých nebo středních polohách
 • Jabloň, odrůda GOLDSTÁR:  zimní jabloň. Odrůdu lze pěstovat pěstovat bez chemické ochrany. Plod je ploše kulovitý, velký. Slupka suchá bez ojínění, žlutozelené zbarvení je na osluněné části lehce překryto oranžovým líčkem. Dužnina je krémová se sladce navinulou chutí, velmi dobrá. Dozrává v lednu, skladovatelné jsou do dubna.
 • Jabloň, odrůda HANA (zákrsek): letní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR. Roste středně bujně až bujně. Plod je středně velký, kulovitého tvaru se středně tlustou, hladkou, lesklou slupkou žluté barvy s karmínovým žíháním. Plody se sklízí začátkem srpna. Skladovatelnost je 3 týdny. Vůči strupovitosti je rezistentní. Plody jsou určeny pro přímý konzum, dají se dobře transportovat.
 • Jabloň, odrůda JULIA (čtvrtkmen)strom kompaktního růstu. Plodnost je velmi raná, dosti vysoká a pravidelná od druhé poloviny července. Barva červenožlutá, slupka silná a pevná. Chuť je velmi dobrá, navinule sladká. Odrůd tohoto typu s ranou dobou zrání je zatím velmi málo.
 • Jabloň, odrůda MELODIE (čtvrtkmen): ranně podzimní odrůda, plody středně velké, téměř kulovité s jasně červenou barvou na větší části povrchu. Dužnina jemná, velmi šťavnatá, mírně navinulá až nakyslá. Plodnost vysoká. Rezistentní vůči strupovitosti, padlím trpí slabě. Není příliš náročná na stanoviště.
 • Jabloň, odrůda PRIMA: Letní jabloň s brzkou plodností. Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru, žlutozelené překryté rozmytým červeným líčkem s hladkou a leklou slupkou. Dužnina je sladce navinulá, středně šťavnatá, aromatická. Použití převážně k přímému konzumu. Prima je rezistentní proti napadení strupovitostí, nízká proti napadení padlím. 
 • Jabloň, odrůda ROSANA (čtvrtkmen)zimní odrůda. Plody jsou středně velké, zelenožluté s červeným krytím. Dužnina šťavnatá, aromatická, jemné konzistence. Konzumní zralost v prosinci, skladovat lze do února. Rezistentní proti strupovitosti.
 • Jabloň, odrůda SPARŤAN: stará, raně zimní odrůda vyšlechtěna v Kanadě. Vyžaduje polopropustné půdy s dostatkem živin a vláhy. Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru zelenavé, zcela překryté karmínovou červení. Dužina je bílá, středně šťavnatá a aromatická. Sklízí se začátkem října, konzumní zralost v listopadu, vydrží uskladněný do února
 • Jabloň, odrůda TOPAZ (čtvrtkmen): zimní odrůda, plod středně velký, krytý červeným žíháním. Dužina je jemná, sladce navinulá, velmi dobrá. Sklizeň v první polovině října. Vydrží do dubna i déle. Rezistentní proti strupovitosti. Vhodná do středních i vyšších poloh.

-------------------------------------------------------------------------

 • Hrušeň, odrůda BOHEMICA (čtvrtkmen): pozdně zimní odrůda. Plody jsou velké, zelenožluté barvy s růžovým líčkem. Dužnina je sladká, středně šťavnatá a jemná. Konzumní zralost začíná v lednu a vydrží až do dubna. Odolná proti napadení strupovitosti.
 • Hrušeň, odrůda KONFERENCE (polokmen): raně zimní odrůda. Sklízí se od poloviny září a konzumní zralost je v říjnu. Plody jsou velké, zelenožluté barvy a lze je uchovávat až do listopadu. Chuť je sladká, středně šťavnatá. Odolná proti napadení strupovitostí.
 • Hrušeň, odrůda CLAPOVA (čtvrtkmen): plody větší až velké, kuželovitého tvaru. Barva zelenavě žlutá s červeným líčkem. Barva dužniny žlutavě bílá, chuti sladce navinulé, mírně kořenité, velmi dobrá. Plodnost je pozdnější, vysoká a pravidelná. Sklizeň v druhé polovině srpna. Vhodné zpracovat do 14 dnů po sklizni. Na stanoviště nenáročná.

-------------------------------------------------------------------------

 

 • Slivoň, odrůda ALTHANOVA: Středně raná, cizosprašná renklóda. Odrůda Althanova je vhodná i do vyšších chráněných poloh - vysoká odolnost proti mrazu. Plody jsou velmi šťavnaté, mírně aromatické, dobře odlučitelné od pecky, vhodné pro  přímý konzum i konzervování. Plodnost je a pravidelná, zraje v první polovině září.
 • Slivoň, odrůda ČAČANSKÁ LEPOTICA (polokmen): Vyžaduje teplé oblasti, hlinité úrodné půdy s dostatkem vláhy. Plody jsou velké, oválné, tmavě modré silně ojíněné. Dužina je tuhá, zelenavá až nažloutlá, šťavnatá dobře odlučitelná od pecky. Plodnost je velká a pravidelná. Odrůda je tolerantní k šarce, vysoce odolná mrazu, samosprašná. Vhodná pro přímý konzum i konzervaci.
 • Slivoň, odrůda DOMÁCÍ VELKOPLODÁ (polokmen): švestka se středně velkými plody. Dužnina je pevná, šťavnatá, velmi aromatická, navinule sladká, vynikající chuti. Pecka se zcela odděluje od dužniny. Sklizeň v polovině září. Samosprašná. Vhodná do všech poloh bez výskytu šarky.
 • Slivoň, odrůda RYNGLE ZELENÁ, cizosprašná renklóda (opylovač např. Althanova, mirabelka nancyská)Plody jsou středně velké. Dužnina je šťavnatá, sladká, aromatická, velmi dobrá. Plody jsou vhodné k přímému konzumu i dalšímu zpracování. Je odolná proti mrazu i šárce. Zraje od konce srpna
 • Slivoň, odrůda HAMANOVA (čvrtkmen, polokmen): Je tolerantní vůči šarce. Odrůda je samosprašná. Jedná se o kvalitní odrůdu typu pravé švestky. Plody jsou střední velikosti, protáhlé, typicky švestkovité. Slupka tužší, fialově až tmavě modrá se světle modrým ojíněním, oddělitelnost od pecky dobrá. Chuť je sladce navinulá a velmi dobrá. Plody mají universální použití, sklízíme je koncem srpna nebo začátkem září
 • Slivoň, odrůda Stanley: Konzumní zralost: 1.9 - 7.9 Tvar plodu: velký, podlouhlý k oběma koncům zúžený. Odolnost je proti mrazu vysoká a k šárce je tato odrůda tolerantní.
-------------------------------------------------------------------------
 
 • Třešeň, odrůda KAREŠOVA: raná tmavá cizosprašná srdcovka pocházející z ČR. Růst velmi bujný. Plod je středně velký až velký, srdčitého tvaru se slupkou lesklou, tenkou, tmavě červenou, posetou drobnými světlými tečkami. Plody zrají ve 2. třešňovém týdnu (polovina června). Plodnost je časná, velká a pravidelná. Odolnost proti mrazům v květu je vysoká, proti pukání plodů nízká.
 • Třešeň, odrůda SUMMIT: Tmavá chrupka, zrající začátkem 5. třešňového týdne. Plody mohou být delší dobu na stromě, i po přezrání nikdy nevybarvují do černé barvy. Odolnost proti pukání plodů je střední, odolnost proti mrazu je velmi dobrá.
 • Třešeň, odrůda REGINA: Pozdní odrůda, velmi tmavá chrupka.  Plodnost je středně brzká, velká.  Plody jsou velmi kvalitní, středně velké, srdčitého tvaru, barva je hnědočervená. Dužnina je červené barvy, tuhá, šťavnatá, jemně aromatická, šťáva je purpurově zbarvená. Vysoce odolná proti pukání plodů i v době déle trvajících dešťů. Je cizosprašná.
 -------------------------------------------------------------------------
 
 • Višeň, odrůda FAVORIT (čtvrtkmen): středně raná odrůda. Plody jsou velké, jasně červené barvy. Dužnina je šťavnatá, měkká, sladká a aromatická. Zraje ve 4. třešňovém týdnu. Odrůda hodícími se na přímý konzum nebo další zpracování.

-------------------------------------------------------------------------

 • Broskvoň, odrůda Redhaven:  Sklizeň: pol. Srpna. Není náročná na stanoviště, ale vyžaduje půdy dobře zásobené živinami a vláhou. Plody jsou nažloutlé a z převážné části pokryté výrazným červeným líčkem, dobré chuti, jemně aromatická, od pecky odlučitelná až u zcela zralých Redhaven má vysokou odolnost proti mrazíkům, střední odolnost proti napadení kadeřavostí.

-------------------------------------------------------------------------

 • Arónie, temnoplodec („černý jeřáb“), odrůda NERO: Ovoce velice podobné jeřabinám, je příjemné aromatické sladko kyselé natrpklé chuti, obsahuje vitaminy C, B, A, rutin atd. Odolná škůdcům i chorobám, nenáročná na polohu (snáší dobře i polostín) i pěstování. Hodí se i do vyšších a horských poloh, kde bez problémů prosperuje. Odrůda Nero má velké, hodně šťavnaté plody a je zřejmě nejchutnějším druhem. Vyniká vysokou plodností. Je vhodná pro přímý konzum či zpracování.